Spotkanie autorskie z Jagodą Falarz

9 marca 2018 roku do Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku zawitał niecodzienny gość. Uczniowie klas pierwszych i drugich spotkali się z autorką wierszy dla dzieci, panią Jagodą Falarz. "Wierszarka"(tak o sobie mówi pani Jagoda) rozmawiała z dziećmi i czytała im swoje utwory z tomiku zatytułowanego "Wiersze z Ratusza". Tłem do zabawnych, ale pouczających wierszy były ilustracje wykonane przez p. Romanę Klinkosz.

Autorka wierszy przygotowała też dla dzieci zagadki o różnym stopniu trudności. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane lizakami - kulkami. Spotkanie dla wszystkich zakończyło się słodko, bo zostali poczęstowani przez panią Jagodę cukierkami. Potem autorka podpisywała książki, a na pożegnanie wszyscy uczestnicy spotkania zostali uwiecznieni na pamiątkowej fotografii.

Z niecierpliwością czekamy teraz na kolejny tomik  wierszy i na następne tak miłe spotkanie.

Oprac. Małgorzata Mirkowska