foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku


Życie szkoły

Tekst nowy

Czytaj więcej

Plan lekcji

.

Sprawdź

E-Dziennik

.

Sprawdź

Jadłospis

.

Sprawdź

 

Wiosno, wiosno, wiosno, ach to Ty…

            Dzisiaj zawitała w mury naszej szkoły kalendarzowa wiosna. Przedstawieniem teatralnym, piosenką i wierszem uczniowie kl. 2a i 2b przywołali upragnioną wiosnę. Podczas apelu uczniowie 0-3 zaporezentowali wykonane w klasach plakaty z wiosennym przysłowiem i wiosenne gałązki. Następnie wręczono nagrody za konkurs plastyczny „Witaj wiosno”. Mamy nadzieję, że Wiosna wysłucha próśb wszystkich dzieci i do nas zawita.

            Dla grupy wiekowej klas 4 -7 nauczyciele przygotowali w wybranych gabinetach różnorodne atrakcje, m.in. były to zajęcia związane z sztukami plastycznymi, zajęcia sprawdzające znajomość związków frazeologicznych, wiosenne łamigłówki matematyczne, zajęcia przybliżające temat średniowiecznych maszyn oblężniczych, był też quiz o Kazimierzu Wielkim.

            Tego dnia każdy uczeń mógł wykazać się swoimi wiadomościami i umiejętnościami, a przede wszystkim dobrze bawić się w gronie kolegów i koleżanek.

            Podczas zajęć wykorzystywano rozsypanki, filmy, tablice multimedialne.

Za wykonanie zadań, we wszystkich gabinetach przyznawano punkty. Po ich podsumowaniu okazało się, że najwięcej zdobyli uczniowie klasy 7b.

            Na zakończenie wiosennej imprezy uczestnicy odtańczyli indyjski TANIEC SŁOŃCA i wracali do domu skąpani w blasku ciepłych, złotych promieni.

oprac. E. Kunicka, B. Wyczółkowska, M. Mirkowska

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.malbork.pl/537-wiosna.html#sigFreeIdcae60f76b8