Sprzątanie Świata

W dniu 21 września 2018r. przeprowadzono w naszej szkole akcję „Sprzątanie Świata”. Tegoroczne działania przebiegły pod hasłem „Akcja -  segregacja”.

W akcji wzięli udział uczniowie klas III oraz IV – VIII wykonując przydzielone zadania. Uczniowie klas III uczestniczyli w warsztatach przygotowanych i poprowadzonych przez uczniów klasy VIIc pod hasłem „Starsi uczą młodszych – jak segregować odpady”.  W ramach tych zajęć młodsze dzieci nauczyły się segregować śmieci do odpowiednich kolorystycznie pojemników. Wiedzą już co robić z kłopotliwymi śmieciami jak baterie czy stary telewizor. Dowiedziały się, że segregując odpady pomagamy przyrodzie i możemy żyć w przyjaznym dla człowieka świecie. Wiedzą teraz, że posegregowane śmieci poddaje się recyklingowi a to czysta oszczędność.

Klasy VI uprzątnęły teren wokół szkoły, a uczniowie pozostałych klas wysłuchali pogadanek na lekcjach wychowawczych. Ich efektem były bardzo ciekawe i pouczające gazetki ścienne o segregacji odpadów. Mamy nadzieję, że edukacja dzieci od najmłodszych lat wpływać będzie na większą ekologiczną świadomość dorosłych.

oprac. L. Baźmierowska, H. Koperska