Doradztwo zawodowe w klasach siódmych i ósmych

W marcu uczniowie klas siódmych i ósmych mieli możliwość zbadania swoich predyspozycji zawodowych za pomocą profesjonalnego programu o nazwie „Multimedialny kwestionariusz preferencji zawodowych” firmy Progra.

Uczniowie klas siódmych badali kompetencje społeczne dotyczące sześciu zakresów: opieka, współpraca, przywództwo, podległość, przekonywanie i nauczanie. Odpowiadając na pytania zawarte w programie komputerowym uzyskiwali informacje o poziomie swoich predyspozycji w badanych obszarach. Dodatkowo do każdego wyniku dołączony był opis cech charakterystycznych dla ludzi o wysokim wyniku oraz przykładowe zawody wykorzystujące dane predyspozycje. Uczniowie klas ósmych oprócz kompetencji społecznych badali również temperament, mający wpływ na wybór zawodu.