Zajęcia z doradcą zawodowym z Urzędu Pracy w Malborku

Dnia 17 października uczniowie  klas ósmych brali udział w zajęciach prowadzonych przez panią Annę Kosek- doradcę zawodowego z Urzędu Pracy.

Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką pracy w urzędzie i uzyskali informacje na temat stopy bezrobocia w powiecie malborskim oraz programów kierowanych do osób bezrobotnych i młodzieży rozpoczynającej swoją pierwszą pracę.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie zawody w naszym powiecie należą do nadwyżkowych, a jakie do deficytowych oraz gdzie szukać informacji na temat zawodów deficytowych w poszczególnych województwach naszego kraju. Następnie pani A. Kosek rozmawiała z uczniami o kompetencjach pracowników i wymaganiach pracodawców. Omawiane zagadnienia na pewno zostaną przez młodzież wykorzystane w przyszłości.