Europejski Dzień Logopedy

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Właśnie w związku z tym świętem szkolna pani logopeda Aleksandra Guzow przygotowała dla naszych dzieci cykl zajęć profilaktycznych. Dla każdego coś innego. Dla zerówki zorganizowane zostały m.in. zabawy rytmiczne, trening narządu aparatu artykulacyjnego, ćwiczenia koncentracji oraz pamięci słuchowej. Dla klas I-III przygotowane zostały „wierszyki łamijęzyki”, dzięki którym dzieci mogły popracować nad swoją dykcją. W świetlicy pani logopeda przeprowadziła cykl zajęć dydaktycznych. Były m.in.: „Łamańce językowe”, „Zabawy słowem”, „Dmuchańce”, „Rytm, ruch, zabawa”. Szkolny korytarz zdobi teraz gazetka zawierająca rebusy, propozycje ćwiczeń dźwiękonaśladowyczych oraz wiersze logopedyczne. Są również wskazówki dla rodziców i porady tematyczne. Nasza przygoda z logopedią trwa – uczy i bawi jednocześnie.

View the embedded image gallery online at: