Komunikat Dyrektora

Komunikat o stopniowym wznowieniu funkcjonowania szkoły

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i zarządzenia dyrektora szkoły z dnia 20.05 2020 informujemy, że od 25.05.2020 przywracamy działanie szkoły zgodnie z harmonogramem MEN i wytycznymi GIS.

Mając na uwadze potrzeby rodziców i uczniów, apelujemy jednocześnie o pozostawienie w domu wszystkich dzieci, które mają zapewnioną opiekę.

Przewidujemy następujące formy zajęć

1.      Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla oddziału przedszkolnego dla uczniów klas 1-3 (od 25 maja do 7 czerwca 2020 r.)

Zajęcia będą miały formę zajęć świetlicowych. Objęte nimi będą dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas 1-3, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki w domu. Zajęcia nie są obowiązkowe – nadal rodzice zachowują prawo do nieposyłania dzieci do szkoły. Dla uczniów pozostających w domu nadal będą prowadzone zajęcia nauczania na odległość w dotychczasowej formie .

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze odbywać się będą z zastosowaniem zaleceń GIS, tj.:

• organizowaniu zajęć w grupach do 12 uczniów,
  • uczniowie uczestniczący w zajęciach muszą być zdrowi (możliwe jest mierzenie temperatury uczniom wchodzącym do szkoły)
  • zachowanie dystansu społecznego wynoszącego min. 1,5 m,
  • regularne mycie i stosowanie dezynfekcji dłoni przez wszystkie osoby przebywające w szkole,
  • utrzymanie szybkiej ścieżki kontaktu z rodzicami ucznia.

Uwaga : szkoła nie wznawia działalności stołówki.

• Zalecenia i procedury znajdują się w załączniku nr 1

Zajęcia odbywać się będą od godziny 7.30 do godziny 15.30 w sali 19.

Rodzice, którzy chcieliby skorzystać z oferty zajęć wychowawczo-opiekuńczych, muszą poinformować o tym fakcie sekretariat szkoły i zgłosić dziecko w określonym w załączniku formularzu osobiście lub przez pocztę elektroniczna na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (załącznik nr 2 druk zgłoszenia dla klas 1-3, załącznik nr 3 druk wznowienia zajęć dla oddziału przedszkolnego ).

2.      Konsultacje dla uczniów klasy 8 (od 25 maja do 7 czerwca 2020 r.)

Konsultacje dla uczniów klas 8 będą miały charakter nieobowiązkowych zajęć umożliwiających potrzebującym uczniom  klas ósmych przygotowanie do klasyfikacji na koniec roku i egzaminu ósmoklasisty (16-18 czerwca). W związku z ograniczaniem kontaktów osobistych ze względów bezpieczeństwa nauczyciele mogą wykorzystać dotychczasowe formy kontaktu on–line w grupach lub indywidualnie z uczniami po uprzednim umówieniu się.  W sytuacji koniecznej planujemy zajęcia  w szkole po uprzednim zgłoszeniu się uczniów. W zależności od liczby zgłoszonych uczestników, odbywać się będą raz w tygodniu i trwać będą 1 godzinę lekcyjną.

Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem rygoru sanitarnego, czyli:

• Zalecenia i procedury znajdują się w załączniku nr 4

W celu zachowania rygoru sanitarnego konieczna jest taka organizacja zajęć, aby w szkole przebywała jednorazowo tylko jedna grupa uczniów nieprzekraczająca liczby 12 osób. W związku z powyższym udział w zajęciach będzie regulowany, to znaczy, że uczniowie muszą zgłosić zamiar uczestnictwa w zajęciach nauczycielowi prowadzącemu za pomocą dziennika elektronicznego lub innych form kontaktu. W wyjątkowych przypadkach uczniowie nieposiadający komputerów i telefonów komórkowych lub dostępu do Internetu mogą zgłosić zamiar swojego uczestnictwa w konsultacjach również telefonicznie za pośrednictwem sekretariatu szkolnego.

3.      Konsultacje dla uczniów klas 4-8 (od 1 do 7 czerwca 2020 r.)

Konsultacje dla uczniów klas 4-8 będą miały charakter nieobowiązkowych zajęć prowadzonych przez poszczególnych nauczycieli. Planujemy konsultacje dla wszystkich potrzebujących uczniów, szczególnie tych, którzy powinni uzupełnić zaległości wywołane  trudnościami z kontaktem zdalnych. W zależności od liczby zgłoszonych uczestników, odbywać się będą raz w tygodniu i trwać będą 1 godzinę lekcyjną.

Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem rygoru sanitarnego, tj.:

• Zalecenia i procedury znajdują się w załączniku nr 4

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku