foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku

Zajęcia w naszej świetlicy są prowadzone wg tematów zaplanowanych na poszczególne miesiące. Dotyczą one najbliższego otoczenia dzieci - rodziny, szkoły, kolegów. Obejmują wiadomości o miejscu zamieszkania, regionie i ojczyźnie. Uwzględniamy także tematykę nawiązującą do dni uroczystych i świątecznych oraz mówimy o zmianach zachodzących w przyrodzie w ciągu roku.

     Zajęcia w świetlicy szkolnej umożliwiają naszym dzieciom rozwijanie swoich zainteresowań i talentów.

 

 

 

Ramowy rozkład dnia świetlicy szkolnej

7.00- 8.00 - Schodzenie się dzieci, zajęcia według indywidualnych zainteresowań.

8.00-10.00 - Korekta zadań domowych. Zajęcia czytelnicze, zorganizowane i swobodne zajęcia w grupach lub indywidualne.

10.00 - 11.30 - Zajęcia prowadzone przez wychowawców związane z tematem miesiąca (żywego słowa, plastyczne, praktyczne, muzyczne, konkursy).

11.30 - 12.30 - Przygotowanie do obiadu ( dla II zmiany), obiad. Gry i zabawy ruchowe

12.30 - 13.30 - Czynności porządkowe, przygotowanie do obiadu (dla I zmiany), obiad, odpoczynek po obiedzie.

13.30 - 14.30  - Zajęcia czytelnicze, gry dydaktyczne, zajęcia tematyczne. 

14.30 - 15.30 -  Odrabianie zadań domowych pod kierunkiem nauczyciela świetlicy./ Zabawy indywidualne i w grupach, zajęcia ruchowe.

15.30 - 17.00 - Rozchodzenie się dzieci, zajęcia wg indywidualnych zainteresowań.

 

Maj

Zajęcia plastyczne na świetlicy to sama przyjemność. Tym razem malowanie gipsowych figurek.

 

 

 

 

 

Marzec

Zajęcia w świetlicy szkolnej są bardzo różnorodne. W tym tygodniu lepiej poznajemy kosmos i Układ Słoneczny. Dzieci miały okazję wykazać się kreatywnością i zbudowały z klocków własne kosmiczne rakiety. Może będą początkiem niesamowitej przygody wśród gwiazd.

 

 

 

Wiosna zawitała do świetlicy. Dzieci pod okiem wychowawczyni założyły własny ogródek. Pietruszka, koperek, szczypiorek i inne nowalijki niedługo urosną na świetlicowym parapecie.

 

 

 

Luty

Dzieci lubią się bawić... Z tego powodu wychowawczynie świetlicy szkolnej postanowiły nauczyć dzieci tworzyć własne gry planszowe. Po narysowaniu głównej trasy dzieci same wymyśliły zasady i przeszkody dla graczy. Zabawie towarzyszył śmiech, ale także nauka zdrowej rywalizacji.

 

 

 

Listopad

 

 

W świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień za konkursy plastyczny "Jesteśmy przyjaciółmi zwierząt " oraz fotograficzny "Jesienny spacer". Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

W czasie zajęć tematycznych dzieci w świetlicy nauczyły się piosenki pt."Szedł listopad". Treść piosenki przedstawiały za pomocą ruchu. pomysłów było wiele, dlatego uczniowie szybko zapamiętali słowa i melodie piosenki. Na koniec zajęć odbył się koncert muzyczny.

 

 

 

Zrobiło się chłodniej. Dzieci ze świetlicy szkolnej postanowiły zadbać o ptaki i dokarmić je słoninką. W czasie wyjścia na szkolne podwórze nie zabrakło zabaw ruchowych.

 

 

 

Wrzesień

W świetlicy szkolnej dbamy o bezpieczeństwo wszystkich dzieci. W ramach zajęć tematycznych uczniowie poznali znaki drogowe oraz zaznajomili się z zasadami ruchu drogowego. Swoją wiedzę utrwalali poprzez wykonanie prac plastycznych.

 

 

 

 

 

 

Maj

Z okazji zbliżajacego się Dnia Matki, dzieci ze świetlicy wykonały portrety swoich mam oraz ilustracje przedstawiające jak im pomagają w domu.

 

Kwiecień

 

Zakwitły u nas wiosenne kwiaty

Tak rośnie nam świetlicowy ogródek

 

 

Marzec

 

Do świetlicy szkolnej zawitała wiosna. Dzieci zasadziły wiosenne warzywa takie jak koper, rzeżucha, szczypior, pietruszka, hodowle grochu i fasoli. Nie możemy doczekać się zbiorów

 

Goście z Ukrainy odwiedzili również dzieci w świetlicy. Wykonali tulipany z kolorowego papieru, które zostaną pamiątką po wizycie w naszym gabinecie.

 

Luty

Walentynki w świetlicy

 

 

Tematy realizowane w miesiącu styczniu podczas zajęć w świetlicy:

 

  • Bawmy się w karnawale;
  • W zimowej szacie;
  • Dzień Babci i Dziadka;
  • Bezpieczne zabawy zimowe.

 

Zimowe zabawy dzieci ze świetlicy

 

Tematy realizowane w miesiącu grudniu podczas zajęć w świetlicy:

Barbórkowe święto;

Mikołajki;

Choinkowe radości i tradycje świąteczne.

 

 

Zajęcia tematyczne realizowane w miesiącu listopadzie

Ja i moja Ojczyzna

Jesienna szaruga

Szopen i jego muzyka

Dzień Pluszowego Misia

Bajki i baśnie

Andrzejki w świetlicy

Jesienna szaruga

 

W tym tygodniu utrwalaliśmy symbole narodowe. W ramach zajęć dzieci wykonały flagę Polski techniką wydzieranki, rysowały godło Polski oraz wycinały ludowe serwetki.

Zbiórka karmy

 

W miesiącu październiku wychowawcy świetlicy szkolnej ogłosili Jesienną zbiórkę karmy dla psów i kotów. W rezultacie udało nam się uzbierać ponad 100 kg karmy. Dary zostały przekazane Malborskiemu Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt REKS. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy tak licznie wsparli naszą akcję. A także uczniom Klubu Wolontariatu „ Złote serca”, działającym w naszej szkole, za pomoc w organizacji naszych działań.