foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku

„Zdrowo, kolorowo, owocowo” czyli Tydzień Promocji Zdrowia w SP 8

Poniedziałek

„My owoce i warzywa jemy, więc nie chorujemy” - to hasło przyświecało dzieciom ze świetlicy, które pod kierunkiem wychowawców zorganizowały happening owocowo-warzywny. Już przed godziną ósmą przy wejściu do szkoły pojawił się wielki plakat, na którym widniały: olbrzymie jabłko, wielka gruszka, wyrośnięta marchewka i gigantyczny pomidor.

Wtorek

Tego dnia aktywnie pracowały wszystkie dzieci klas 0-3, które przygotowywały owocowe sałatki lub szaszłyki. Zabawa była wyśmienita i bardzo pyszna oczywiście…

Środa

Ponownie tłoczno zrobiło się przy wejściu do szkoły za sprawą pań z biblioteki, które wystawiły stoliki na korytarz. Dzieci, którym udało się zająć przy nich miejsca podczas przerw śródlekcyjnych mogły zagrać w owoco-grę czyli szalony wyścig owoców. Kto wygrywał, zabierał grę do domu!

Dodatkowo w godzinach popołudniowych odbył się konkurs plastyczno-techniczny. Uczniowie klas 0-3 tworzyli duże owoce z kółek, które można podziwiać na wysokim parterze.

Czwartek

Marchewki i jabłka wpadły do sokowirówki. Dzięki temu do każdej klasy trafiły po dwa dzbanki pysznego soku marchiowo - jabłkowego. To wszystko za sprawą pani Anny Gatelis i pani Katarzyny Muchy, które zamieniły świetlicę w prawdziwą wytwórnię soków. Pomocników była cała masa, każdy liczył na dodatkowy kubeczek zdrowego soczku.

Piątek

Kolorowy piątek przebiegał pod hasłem "Owocowo-kolorowo-warzywnie". Uczniowie naszej szkoły prawidłowo odczytali przesłanie, dlatego korytarze zaroiły się od truskawek, pomidorów, gruszek czy jabłuszek. Pojawiła się nawet czarna porzeczka...Tego dnia dzieci udowodniły, że maja bujną wyobraźnię.

Zakończył się tydzień owoców i warzyw. Dzięki takim działaniom będziemy młodzi do starości.

oprac. M.Pozorska