foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku

                                                 EKOLOGICZNE OWOCE I WARZYWA

            W czwartek, 16 października w ramach „Tygodnia Zdrowia” odbył się konkurs plastyczno- techniczny klas 0-3. Trzyosobowa reprezentacja z każdej klasy miała za zadanie wykonać owoc lub warzywo. Bazą do ich wykonania były materiały ekologiczne- butelki i pojemniki plastykowe, papier, folie, nakrętki itp. Pomysłom i radości przy ich realizacji nie było końca. Po konkursie parapety okienne  naszej szkoły przyozdobił wspaniały stragan z owocami i warzywami. Aż ślinka kapie! Zachęcają do spożywania ich w naturze, co też czynimy z przyjemnością. Zajadamy się owocami i warzywami pochodzącymi z programu unijnego „Owoce i warzywa w szkole”, chętnie spożywamy surówki, które przyrządzają nam panie kucharki ze szkolnej stołówki, a także chrupiemy nasze polskie jabłuszka.

 Owoce i warzywa to samo zdrowie- każdy z „ósemki” Ci to powie!

 

                                                                                                                               Organizatorki- J.Głodnicka, M. Wielgosz, A, Węgrecka