W październiku

W Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych wspólnie czytaliśmy, bawiliśmy się, świętowaliśmy…

Uczniowie klas 4 – 6 zaprezentowali kolegom i koleżankom fragmenty swoich ulubionych lektur, były to m. in. :„Koszmarny Karolek”, „ Zwiadowcy”, „Harry Potter”, „ Ania z Zielonego Wzgórza”, „Wielka wyprawa Ciumków”,  „ Córka Czarownic”.

Wszyscy lubimy używać zakładek, więc postanowiliśmy przygotować zakładki w kształcie sówek. Cieszą nas te papierowe sówki ,bo nie tylko zaznaczają, gdzie aktualnie czytamy, ale też miło nam, jak wyglądają na nas z książki.

O sówkach mowa, wspomnieć należy o rozrywkach umysłowych. Łamigłówki sówki wcale nie były łatwe, ale uczniowie dzielnie sobie z nimi radzili. Spośród poprawnie rozwiązanych zadań wylosowano 7, a szczęśliwie wylosowani uczniowie, otrzymali nagrody.

Każdego roku w październiku promujemy zdrowe odżywianie. W tym roku także przypominaliśmy wszystkim, że nie można zapominać o warzywach i owocach, które co dzień powinny gościć na naszych stołach. Rozgrywaliśmy turniej „Owocogra”, zwycięzcy tradycyjnie otrzymywali grę na własność i mogli „ścigać się  z kolegami po owoce” na wszystkich przerwach.

Październik to także miesiąc, w którym obchodziliśmy Dzień Znaczka Pocztowego. Przypomnieliśmy historię znaczka, zorganizowaliśmy wystawę pt. „Na początku był Penny Black”.

Świętowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  zakończyliśmy hucznie i słodko.

28 października nasza biblioteka skończyła 56 lat!

Z tej okazji spotkaliśmy się w czytelni, gdzie słuchaliśmy fragmentu książki z numerem 1, a jest to „Cudowna podróż” S. Lagerlöf.  Wyjątkowo w tym dniu, mogliśmy w czytelni  zjeść coś słodkiego, co chętnie uczyniliśmy, życząc bibliotece wielu  czytelników i  bogatego księgozbioru.

oprac. M. Mirkowska