foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku

1b na  DZIKIM ZACHODZIE

         Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy zorganizował we współpracy

ze Stowarzyszeniem „Latorośl” festyn, mający na celu integrację

wychowanków jego placówki z malborską społecznością.

Nie mogło zabraknąć na nim reprezentantów SP nr 8, czyli  nas - klasy 1b.

Impreza przebiegała w konwencji kowbojsko-indiańskiej. Na kilka godzin szkoła zamieniła się w miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu, my staliśmy się jego mieszkańcami- Indianami i Kowbojami. Zapoznaliśmy się tradycjami rdzennych mieszkańców Ameryki, jak i sprawdziliśmy się

w umiejętnościach na co dzień wykorzystywanych przez kowbojów. Próbowaliśmy swoich sił m.in. w strzelaniu z łuku, tworzeniu totemów, lepieniu naczyń z gliny, wydobywaniu złota z wody, rzucaniu lassem, śpiewach, tańcach czy grze na bębnach. Mogliśmy zobaczyć pojedynek kowbojów, inscenizację ze złapania przez Lucky Luke’a braci Daltonów, a także posłuchać koncertów bębniarskiego.

Dziękujemy za zaproszenie dyrekcji szkoły, a w szczególności pani Agnieszce Predygier oraz naszym opiekunom pani Grażynie Pietrzak i pani Katarzynie Szuder!                  

                     ZABAWA BYŁA PRZEDNIA!!!

 

 

                                                           Klasa 1b z wychowawczynią