foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku

Dzień Jeża

W październiku dzieci uwielbiają spacery i zbieranie darów jesieni. Nasi uczniowie przynieśli z jesiennych wędrówek kosze kasztanów i żołędzi. 11 października Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Jeża. Wszyscy świetnie się bawili wyczarowując kasztanowe jeżyki. te sympatyczne zwierzątka zdobiły później czytelnię i cieszyły oczy czytelników. Wiele z nich powędrowało z ich twórcami do domu.

Biblioteka także przyłączyła się do świętowania teg dnia. Dzieci mogły kolorować przygotowane sylwetki jeżyków, czytać wiersze o jeżach. Dużym powodzeniem cieszyła się gra planszowa "Pędzące jeże". Najmłodsi chętnie tulili do siebie maskotki jeżyki. Te kolczaste zwierzątka wzbudzają sympatię i dzieci chętnie brały udział w tym święcie.