foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku

 

 

Pasowanie na czytelnika

Pierwsze półrocze roku szkolnego dobiega końca, więc biblioteka szkolna, zgodnie z tradycją, zaprasza pierwszoklasistów do czytania!

            Ślubowanie i pasowanie na czytelnika miało miejsce 11 stycznia 2017 r. Wcześniej pierwszoklasiści wzięli udział w apelu grupy wiekowej klas 1-3, na którym przypomniane zostały zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych, później koło teatralne „Siloe” zabrało całą grupę wiekową w podróż pełną poezji dla dzieci, przedstawiając spektakl pt. „W Książkowicach”.

             Zachęceni do czytania uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni przez uczennice działające w Kole Miłośników Książki do czytelni szkolnej. Po ślubowaniu i pasowaniu na czytelnika otrzymali pamiątkowe „legitymacje czytelnika”, poznali regulamin wypożyczeń i ustawili się w kolejce po swoją pierwszą książkę z biblioteki.

oprac. M. Mirkowska