foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku

Młoda poetka

Kilkoro kolegów i koleżanek z naszej klasy wzięło udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. „Wiersz o Babci i Dziadku” ogłoszonego przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Jaki był nasz zachwyt i duma z  sukcesu koleżanki Julii Lewandowskiej, która okazała się  jedną z najlepszych w Polsce. Została Laureatką! BRAWO JULIA! 

Julka została zaproszona na galę rozdania nagród do Łodzi. Pojechała tam ze swoją rodziną! Przywiozła piękne nagrody i wspomnienia. Miała okazję spotkać osobiście znaną  aktorkę Panią Teresę  Lipowską, która była Honorową Babcią  i jednocześnie Przewodniczącą Konkursu Literackiego. Julia, życzymy ci kolejnych sukcesów literackich!                                                                                        

oprac. uczniowie kl.3b z wychowawcą

 

„Pokolenie”

Babciu, Dziadku kocham Was nad życie,

Uparcie i skrycie.

                Babcia lubi piec serniczki,

babeczki, pierniczki…

Hop! Ciasto do miseczki!

              Chochlę bierze do rączki

              I miesza ciasto na pączki.

 

 Dziadek ciągle pracuje lub majsterkuje.

 Szachy  bierze  ze sobą

 I chętnie zagra z tobą.

 

                Gdy się z nimi pośmiać chcesz,

                To pomyśl, że babcia jest króliczkiem,

             A dziadek chomiczkiem.

 

Julia Lewandowska, 8 lat