foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku

Byliśmy na lotnisku

Klasa 3a odwiedziła pod koniec maja 2017r. 22 BAZĘ LOTNICTWA TAKTYCZNEGO w Królewie Malborskim . Oglądaliśmy samoloty wojskowe, przyglądaliśmy się pracy techników samolotowych oraz ćwiczeniom strażaków wojskowych co zrobiło duże wrażenie na uczniach. Zaskoczeniem był także kolor zielony strażackich wozów a nie czerwony. Wspaniałym przeżyciem były próby na katapulcie samolotowej. Kiedy fotel pilota wyrzucał nas w górę było wiele śmiechu, radości i zrozumienia na czym to polega.

Patrzyliśmy na starty i lądowania wojskowych samolotów. Długo będziemy wspominać radosny czas spędzony z żołnierzami i pilotami.

Podziękowania dla oprowadzającego nas pana A.Woźnicy , K.Baran, G.Gwiazdowskiego oraz zaangażowanych rodziców N.Baran i P.Galarda 

oprac. J. Głodnicka