foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku

Wizyta wolontariuszy

Namaste SP8! Wakacje zbliżają się już wielkimi krokami a tymczasem u nas prawdziwie Indyjski klimat! W poniedziałek 19 czerwca naszą szkołę odwiedzili wolontariusze z Indii: Varaprasad Varma i Alok Pandey, którzy na co dzień współpracują z fundacją „Euroweek”, gdzie prowadzą wraz z innymi wolontariuszami z całego świata zajęcia z języka angielskiego dla szkół z całej Polski. Grupa 29 uczniów z klas 6 i 5 razem z uczniami Gimnazjum nr 3 byli na obozie językowym „Euroweek” w styczniu tego roku. Różnorodne zajęcia, jakie prowadzili z nimi wolontariusze bardzo przypadły uczniom do gustu.  Pani Małgorzata Czajkowska wraz z Katarzyną  Wróblewską postanowiły zaprosić najbardziej polubionych przez uczniów wolontariuszy. Prowadzili oni zajęcia z klasami IV-VI, na których opowiadali o swoim kraju – Indiach. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących faktów o tym wielobarwnym i zróżnicowanym kulturowo kraju, zobaczyli w jaki sposób Hindusi piją herbatę, spożywają posiłki, co robią dla relaksu i jak wygląda tam szkolnictwo.  Ponadto, mogli napisać swoje imię w języku hindi oraz obejrzeć ciekawe prezentacje przygotowane przez wolontariuszy.  Uwieńczeniem całego dnia była nauka tańca hinduskiego na boisku szkoły. Sympatycznym nauczycielom udało się porwać wszystkich do tańca. Uczniowie bardzo ciepło przyjęli gości z Indii, robili sobie z nimi zdjęcia i chętnie rozmawiali z nimi w języku angielskim. Na koniec uczennice Julia Ryńska z klasy 5B oraz Aurelia Radecka z klasy 5C wręczyły wolontariuszom własnoręcznie zrobione kartki z podziękowaniem za wspaniałe przeżycia. Już szykujemy się na czterodniowy obóz w listopadzie, serdecznie zapraszam, są jeszcze miejsca.

oprac. M. Czajkowska