foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku

Mamy nagrodę

 

         W maju klasy 6a i 5c wzięły udział w realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych pt. „Warzywa, owoce – nie zaszkodzi zjeść” organizowanego przez PSOR.

         Praca konkursowa klasy szóstej została nagrodzona. Uczniowie wyjadą we wrześniu do Baylabu w Gdańsku i  wezmą udział w warsztatach naukowych. Nagrodą dla szkoły jest zestaw odczynników, minerałów i szkła laboratoryjnego dla klas V-VI.

         Bardzo cieszymy się z sukcesu i zachęcamy wszystkie klasy do udziału w konkursach w przyszłym roku.

oprac. Halina Koperska

 

Wycieczka do Oceanarium w Gdyni

7 czerwca uczniowie klas 5b, 5c i 6a uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych, pod tytułem „Flora i fauna Bałtyku”. Bardzo ciekawe zajęcia, prowadzone przez Panią Mirosławę Raczkowską, pozwoliły na bezpośrednią obserwację organizmów żyjących w naszym morzu, takich jak iglicznia czy krewetka. Po pokazie multimedialnym uczniowie oglądali ekspozycje zwierząt mieszkających w Gdyńskim Oceanarium.

Potem był spacer po nabrzeżu i wspólne zdjęcia przy „Darze Pomorza”, statku pirackim, ORP „Błyskawica”. Bogatsi o nowe wrażenia i mnóstwo pamiątek wróciliśmy do Malborka, planując kolejny wypad.

oprac. L. Baźmierowska