Zapraszamy na  stronę facebookową Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku

11 XI - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada sztandar naszej szkoły wział udział w uroczystościach pod pomnikiem oraz nw Mszy św w intencji Ojczyzny. Wszyscy uczniowie wzięli udział w apelu, który przygotowała klasa 7a pod kierunkiem wychowawczyni p. Haliny Koperskiej.

11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Niepodległości. Mimo niskiej temperatury i wiatru na starcie stanęli wszyscy reprezentanci "ósemki". Byli to uczniowie klas 1, 4,5,6 oraz 7b.
Biegi rozgrywane były na trzech dystansach:700 m, 850 m i 1700 m. Wśród dziewcząt rocznik 2008 i młodsze 700m,  III miejsce zajęła Hanna Cielas z kl. 4b. Wśód chłopcówrocznik 2008 i młodsi 700 m. II miejsce zajął Oliwier askarzewski z kl. 1b; IV miejsce Kacper Węgrzynowski z kl. 4a.
Bardzo dobre III miejsce zajęła Nadia Staniszewska z kl. 7b, która biegła na 1700m ze starszymi zawodniczkami. V miejsce Klarolina Pietrzak z kl. 7b, a wśród chłopców VIII miessce Michała Nowaka z kl. 7b.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.