foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku

Festiwal Twórczości Patriotycznej

8 XII 2017 r. to ważna data w życiu Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku. Tego dnia odbyła się Finałowa Gala wręczania nagród w ramach X Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Patriotycznej w Gdańsku. Tegoroczna edycja zgromadziła 2100 uczestników w różnych kategoriach. Patronat objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk, Pomorski Kurator Oświaty - Elżbieta Wasilenko, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska - Bogdan Oleszek.

          Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny „Osiem Nas”, który uplasował się na 3. miejscu. Wokalistki zostały przygotowane przez nauczycielki- Katarzynę Prusiecką i Aleksandrę Węgrecką.

          W kategorii „recytacje” naszym ambasadorem była Marysia Milanowska z klasy 2b - mała dziewczynka o wielkim głosie. Uczennica zdobyła zaszczytne 2. miejsce . Marysia pracowała pod czujnym okiem i uchem Aleksandry Węgreckiej.