ÓSEMKOWE ASY – OWOCNY SEMESTR W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8

Pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020 zbliża się ku końcowi i czas na pierwsze podsumowania. Uczniowie naszej szkoły okazali się bardzo aktywni na wielu polach i przysporzyli szkole powodów do dumy.

Szczególnymi osiągnięciami może pochwalić się Karol Grzegorzewski z kl. 8c, który zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu fizycznego a wraz z Zuzanną Dwulat do etapu wojewódzkiego konkursu chemicznego. Trzymamy kciuki za nich w tych trudnych konkursach, tym bardziej, że są jedynymi reprezentantami Malborka. Ogromne gratulacje dla nauczycieli przygotowujących p. Jolanty Przybyszewskiej i p. Alicji Sobolewskiej.

Ten semestr był również obfity w  sukcesy artystyczne – nagrody dla zespołu teatralnego „Siloe” i wokalnego „Osiem Nas”, konkursach powiatowych i wojewódzkich. Mamy też indywidualności, które zdobyły laury w konkursach ogólnopolskich. Taką zdolną osóbką jest Marysia Milanowska z klasy 4b. Rozwój talentów aktorskich i wokalnych to zasługa p. AleksandyWęgreckiej i Katarzyny Prusieckiej. Ujawniły się też w tym roku osoby ze zdolnościami w dziedzinie grafiki komputerowej. Julia Kądziołka i Julia Lewandowska, pod opieką p. Katarzyny Prusieckiej wykonały prace nawiązujące do tematu „Sztukmistrz życia” i zdobyły 3 miejsce oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej „Wyraź to w PIXEL-Ach!” Dla tych uczennic cyfrowa prezentacja obrazu nie ma tajemnic. Corocznie uczniowie szkoły zmagają się z konkursem mitologicznym o zasięgu ogólnopolskim i niezawodnie lokują się wysokich pozycjach. Ten rok to 17  miejsce dla Marcina Malinowskiego  w klasach 4-6, oraz 8 i 9 miejsce dla Weroniki Jeleń i Julii Kądziołki  w klasach 7-8 Konkursem zajmuje się p. Marzena Głowacka, której skutecznie udaje się zainteresować kolejne klasy mitologicznymi opowieściami.

Ale nie tylko konkursami żyła szkoła w ostatnim czasie. Aktywnością wykazał się szkolny klub wolontariatu „Złote Serca”, włączając się do akcji zbierania darów dla malborskiego „Reksa”, uczestnicząc w zbiórkach żywności, angażując się w WOŚP i Szlachetną Paczkę. Koordynatorami tych działań są panie: Marzena Niemyjska i Magdalena Więckiewicz.. Do tych działań włącza się też Samorząd Uczniowski, który sprawia, że w szkole ciągle „coś” się dzieje i jest wesoło.

Podziel się tym postem