„IGNORANTIA IURIS NOCET”

NIEZNAJOMOŚĆ PAWA SZKODZI

Tą starą rzymską sentencją kierowali się uczniowie klas ósmych, przystępując do udziału ogólnopolskim konkursie „Liga Sprawiedliwości”. To już V edycja konkursu organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Z naszej szkoły wystartowały dwie drużyny, które rywalizują z zespołami z całej Polski o awans do drugiego etapu. Uczestnicy co 2 tygodnie zapoznają się z różnymi kazusami, dla których szukają rozwiązań w świetle przepisów polskiego prawa. Forma wykonania zadań może być literacka, plastyczna lub multimedialna.

Postępy naszych szkolnych drużyn można sprawdzić na tej stronie.

Nasze drużyny:

Cheetosy w garniturach:

  • Agata Kussowska

  • Nikodem Leszczyński

  • Igor Barwiński

  • Olivia Sawicka

Krzyżacy:

  • Maria Milanowska

  • Oliwia Karpińska

  • Filip Dylert

  • Kacper Kwiecień

  • Uladzimir Heroscou

Życzymy powodzenia!

Koordynatorem i opiekunem grup jest M. Tyborska

Podziel się tym postem