PUCHAR POLSKI W SMOCZYCH ŁODZIACH – NASI MISTRZOWIE

22 maja w Kolbudach rozegrano Puchar Polski Smoczych Łodzi. Smocze łodzie to wodna dyscyplina drużynowa. Załoga łodzi liczy max. 22 zawodników: 20 wioślarzy, bębniarz, który nadaje rytm wiosłującym oraz sternik. Malborska osada „Słodki Smok” której trzon stanowili uczniowie naszej szkoły m.in. Julia Rutkowska 7a, Sara Wilczyńska 7a, Roksana Wilczyńska 6a, Kacper Cybulski 7b i Olek Szymborski 6a zdobyli brązowe medale w dwóch kategoriach junior open i mikst na dystansie 1400m i tym samym wywalczyli start w Mistrzostwach Polski Smoczych Łodzi, który odbędzie się 19 czerwca w Bydgoszczy. Nasi juniorzy byli najmłodszymi zawodnikami w tej kategorii i tym bardziej jest to dla nich ogromny sukces. Opiekunami i jednocześnie zawodnikami w kategorii senior były: P. Elżbieta Rutkowska, P. Jolanta Głodncka, P. Iwona Bojarczuk. Zainteresowani tą dyscypliną mogą się zgłaszać do opiekunów.

Podziel się tym postem