RECYTOWALI Z PASJĄ

22 kwietnia 2023 zapisze się w pamięci jako „uczta” z poezją polską. W tym dniu braliśmy udział w XXVIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej na etapie rejonowym. Konkurs odbył się w Szkole Łacińskiej. Reprezentowali nas kolejno Urszula Elwartowska z klasy 1b, Nina Wietrzykowska z 3a, Daria Kosakowska z 3b, Lena Łyczkowska, 5a, Marcelina Runewicz z 5a, Ignacy Piętka z 6a, Maria Milanowska z 7b oraz Anastazja Kwas z klasy 8c. Nina Wietrzykowska wyrecytowała 3. miejsce, Lena Łyczkowska również była trzecia, Marysia Milanowska zdobyła 2. miejsce, natomiast Marcelina Runewicz wyśpiewała 2. miejsce w Turnieju Poezji Śpiewanej. Uczestników przygotowywali nauczyciele: Ewa Kunicka, Justyna Lewalska, Aleksandra Węgrecka i Witold Mirkowski. Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom naszej szkoły, tym bardziej, że tegoroczny poziom był bardzo wysoki i na konkurs przybyło blisko 60 osób z malborskich podstawówek.

Podziel się tym postem