SUKCES W POMORSKIM TURNIEJU WIEDZY O PRAWIE

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w kilkuetapowym konkursie o tematyce prawniczej – III Pomorskim Turnieju Wiedzy o Prawie. Organizatorami konkursu są Kuratorium Oświaty w Gdańsku i Sąd Okręgowy w Gdańsku. W etapie szkolnym (11 lutego), w którym udział wzięło 9 uczniów klas ósmych, wyłoniono dwie uczennice, które osiągnęły wymagane 80% punktów: Zuzię Kruzińską z klasy VIIIA i Kornelię Szczepańską z klasy VIIIB. Obie dziewczyny w ostatni piątek 11 marca uczestniczyły w drugim etapie konkursu, który odbył się w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Wielki sukces odniosła Zuzia, która zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego Turnieju. 31 marca zmierzy się z innymi finalistami, walcząc o najwyższe miejsca wśród młodych znawców prawa w województwie pomorskim.

Trzymajmy kciuki za Zuzię!!

Do udziału w konkursie zachęciła i przygotowała nauczycielka wiedzy o społeczeństwie – Monika Tyborska

Podziel się tym postem