DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

22 marca w naszej szkole odbył się Dzień Kolorowej Skarpetki, który był świetną okazją do wyrażenia wsparcia dla osób z zespołem Downa oraz promowania różnorodności i akceptacji. Cała społeczność szkolna włączyła się w akcję, nosząc kolorowe skarpety i pokazując, że nasza szkoła jest miejscem, gdzie każdy jest mile widziany i szanowany bez względu na swoje cechy czy predyspozycje. Przed tym wydarzeniem niektóre klasy miały okazję uczestniczyć w zajęciach dotyczących zespołu Downa, co pozwoliło lepiej zrozumieć tę tematykę oraz podkreślić istotę akceptacji i empatii. Dzień Kolorowej Skarpetki był pełen radości i pozytywnej energii, a uczestnictwo w nim sprawiło, że jeszcze bardziej doceniamy różnorodność naszej społeczności szkolnej oraz siłę wspólnoty.

Lekcja tolerancji w 2a

21 marca 2024 roku obchodziliśmy nie tylko pierwszy Dzień Wiosny.Tego dnia przypadał Światowy Dzień osób z ZESPOŁEM DOWNA. W szkole i w klasie postanowiliśmy zjednoczyć się z tymi osobami poprzez rozmowy o tolerancji i zrozumieniu wobec tych osób .Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa zaakcentowaliśmy poprzez założenie kolorowych skarpetek, pogłębieniu wiedzy na temat potrzeb tych osób i poćwiczyliśmy sposoby komunikowania się z nimi .Odczytaliśmy informację z książki,obejrzeliśmy filmiki edukacyjne o powyższej tematyce.Następnie Uczniowie postanowili wykonać wystawkę prac z kolorowymi skarpetkami umieszczając ją na zewnątrz ,na drzwiach klasy.

W klasie 1a

Podziel się tym postem