ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.Uczennice z koła bibliotecznego przygotowały czerwone różyczki dla naszych czytelników, obdarowywaliśmy się też książkami. Uczniowie klasy 2b zostali zaproszeni na prezentację pięknego czytania w wykonaniu ich koleżanek.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH W KLASIE 2A

W kwietniu obchodzimy Dzień Książki. Z tej przyczyny uczniowie klasy 2a  5 kwietnia udali się wraz z wychowawcą do Klubu Garnizonowego na warsztaty wiosenne, podczas których wykonywali okładkę do ulubionej książki. Poznali pracę drukarza oraz historię składania czcionek do drukowania jej stronic. Zrobili fotki w fotobudce ułożonej z książek, wykonali emblematy do przypięcia. Warsztaty tak im się podobały ,że zdobyte umiejętności postanowili wykorzystać i napisać własne książeki. Fotogaleria z tych wydarzeń naprawdę robi wrażenie i zachęca do działania. Popatrzmy na efekty ich pracy.

J.Głodnicka

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH W ŚWIETLICY

Dzieci w świetlicy stworzyły w ten wyjątkowy Dzień Książki swoje autorskie mini książeczki, oczywiście nie obyło się też bez wspólnego czytania książek.

Podziel się tym postem