UCZCILIŚMY 233. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez klasy: 5a, 5b, 6a i 7a pod kierunkiem pani D. Oczkowskiej. Była to ważna lekcja historii, podczas której nauczyciele i uczniowie poznali najważniejsze fakty na temat powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej.

W trakcie apelu wystąpił zespół wokalny z piosenką „Ojczyzno ma” przygotowany przez p. A. Węgrecką. Uczniowie i uczennice  zaprezentowali piękny polonez, co dodatkowo uświetniło to wydarzenie. Ponadto, poczet sztandarowy uczestniczył w Mszy świętej za ojczyznę, która odbyła się 3 maja 2024 r.

W ŚWIETLICY

Konstytucja 3 Maja była bez wątpienia jednym z najważniejszych dokumentów w historii Polski i nie bez przyczyny datę jej ustanowienia do dziś upamiętniamy podczas Święta Narodowego Trzeciego Maja. W Świetlicy dzieci poprzez zabawę odgadywały hasła i symbole patriotyczne.

Podziel się tym postem