MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych i w związku z tym uczniowie wzięli udział w zabawach, akcjach i imprezach promujących książki i czytanie. Najmłodsi uczniowie przez 21 dni brali udział w akcji zorganizowanej we współpracy z siecią sklepów „Biedronka”, polegającej na codziennym czytaniu i zbieraniu naklejek do specjalnych dzienniczków. Dzieci chętnie czytały książki wyszukane w bibliotece szkolnej oraz wybrane z domowych księgozbiorów. Akcję zwieńczyło wręczenie podziękowań i upominków oraz zorganizowanie konkursu pięknego czytania. Jury przyznało I miejsce Mateuszowi Szymeczko z klasy 2b, natomiast publiczność nagrodziła Kaję Drózdę z klasy 2a. Pozostali uczestnicy, też świetnie przygotowani, otrzymali równorzędne nagrody.

W tym miesiącu uczniowie wszystkich klas zostali zaproszeni do zapoznania się z wystawą „Historia książki”, gdzie mogli powtórzyć znane im fakty, ale i poznać wiele ciekawostek związanych z książką. Zdobytą wiedzę można było sprawdzić, biorąc udział w quizie zatytułowanym „Wszystko o książce”. Nagrody otrzymali: Anastazja Kwas z klasy 4c, Natalia Gibas z klasy 7b i Łucja Pufal z klasy 7b.

Kto lubi zagadki z dziedziny fauny, ten wziął udział w zabawie z okazji Dnia Zwierząt – prawidłowe odpowiedzi nagradzane były kartami ze zdjęciami zwierząt.

Październik to także Dzień Znaczka – u nas Dzień Znaczka Bibliotecznego. Uczniowie chętnie i licznie wzięli udział w zajęciach plastycznych, podczas których projektowali znaczki z motywem bibliotecznym.

Przez cały miesiąc towarzyszyły nam nasze tradycyjne sówki – zakładki, wykonane przez uczniów z Koła Miłośników Książki, zawsze chętnie poszukiwane i używane przez czytelników Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku.

Światowy Dzień Uśmiechu i Dzień Zwierząt w bibliotece

Dzień znaczka bibliotecznego oraz quiz o historii książki

Konkurs pięknego czytania

Podziel się tym postem