NIEBIESKIE IGRZYSKA

Dnia 25 kwietnia w naszej szkole odbyły się „Niebieskie Igrzyska”. Zawody miały na celu szerzenie wiedzy na temat autyzmu. Igrzyska zostały zorganizowane przez p. Magdalenę Gac i p. Martę Putrę przy ogromnym wsparciu klasy 5b. Uczniowie tej klasy dzielnie tłumaczyli młodszym kolegom na czym polega zadanie, przyznawali punkty, fotografowali, sędziowali a przy tym świetnie się bawili i uczyli współpracy.

Dzieci z  klasy 2b zmagały się w pięciu konkurencjach w których musiały między innymi pokonać tor przeszkód, stworzyć plakat: „jak pomóc dziecku z autyzmem”, przedstawić scenki społeczne, narysować ręką kolegi obrazek. Na koniec zwycięska drużyna otrzymała batoniki a wszyscy uczestnicy słodkie podziękowanie w formie cukierków.

Mamy nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu uczniowie będą wrażliwsi na potrzeby osób z autyzmem, bardziej empatyczni i tolerancyjni.

DZIEŃ NA NIEBIESKO

„DZIEŃ NA NIEBIESKO”

Dnia 25 kwietnia odbył się Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji uczniowie ubrali wybrany element garderoby w kolorze niebieskim okazując w ten sposób wsparcie, akceptację i pamięć o osobach w spektrum autyzmu. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się więcej na czym polega te zaburzenie i jak pomóc takim osobom. W niektórych klasach zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze o autyzmie a przy sekretariacie szkoły zaprezentowano gazetkę która obrazowała najważniejsze trudności osób w spektrum.

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w akcji!

Podziel się tym postem