PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniu 5 marca 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona miłośników książek i zachęcenie ich do częstego odwiedzania biblioteki.

Uczniowie wzięli udział w quizach  związanych z książkami, a także rozwiązywali krzyżówkę. Wszystkie dzieci wykazały się dużą znajomością bajek i baśniowych bohaterów.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie przez uczniów uroczystego przyrzeczenia, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło pasowanie na czytelnika. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkową legitymację. Na zakończenie uroczystości uczniowie mogli wypożyczyć swoje pierwsze książki z biblioteki.

Pasowanie na czytelnika to dla uczniów klas pierwszych ważne wydarzenie, które z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Mamy nadzieję, że ten dzień zachęci ich do częstego sięgania po książki i odkrywania magicznego świata literatury.

Podziel się tym postem