SKĄD SIĘ BIORĄ BARWY?

Uczniowie klasy 7a i 7b uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik pod patronatem MEN dotyczących optyki i widzenia barw. Podczas spotkania młodzież mogła dowiedzieć się dlaczego widzimy i dlaczego balony mają swoje kolory. Co skrywa światło białe i jak rozłożyć je na inne barwy? Uczniowie poznali siłę lasera uczestnicząc w pokazie przebijania balonów światłem laserowym. Ciekawym elementem zajęć było własnoręczne wykonanie wielobarwnego krążka Newtona, za pomocą którego uczniowie kolory tęczy zamienili w barwę białą. Nauka przez zabawę jest bardzo przyjemna! 

SZTUKA KAMUFLAŻU

Dziś uczniowie klas 2b i 3a wzięli udział w lekcjach on-line zorganizowanych przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach programu Nauka dla Ciebie sfinansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki.  Uczniowie zgłębiali tajemnice kamuflażu. Przy użyciu prostych przyborów takich jak kartka papieru, nożyczki i patyczek dzieci zrobiły papierowe zwierzątka w kamuflażowych barwach, a następnie mogły sprawdzić, czy eksperyment się udał i zwierzątka zniknęły na przygotowanym przez nie tle.  Wszyscy świetnie się bawili. Nauka nie musi być nudna 🙂

Podziel się tym postem