WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 18.11.2021r. – 19.11.2021r. została zorganizowana dwudniowa wycieczka przez Panią Marzenę Niemyjską oraz Panią Magdalenę Więckiewicz do Warszawy. W czwartek o godzinie 6.00 spotkaliśmy się pod budynkiem Straży Pożarnej. Na wycieczkę jechało 53 uczniów z klasy 7a, 8b oraz 6 uczniów z klasy 8a, jak i również 4 opiekunów. Trasa minęła wszystkim we wspaniałej atmosferze, wspólnie śpiewaliśmy i graliśmy w gry integracyjne. Pod koniec drogi zatrzymaliśmy się na krótki postój w restauracji McDonald’s. Jak dojechaliśmy na miejsce pierwszą atrakcją było Centrum Nauki Kopernik, gdzie zobaczyliśmy interesujące eksperymenty i doświadczenia. Udało nam się porozmawiać z kilkoma uczestnikami.

Judyta to jeden z członków tej podróży

-Uważam, że Centrum Nauki było najciekawszym miejscem, mieliśmy okazję zaczerpnąć trochę nowej wiedzy i zobaczyć niesamowite rzeczy. Spodobał mi się również pałac w Wilanowie. Budynek sam w sobie był przepiękny, lecz to światła przykuły moją uwagę, dodawały one klimatu magii i spektakularności.

Pałac w Wilanowie znajduje się w dzielnicy Wilanów, zbudowano go w latach 1681 – 1696 r. dla Króla Jana III Sobieskiego.

Wieczorem udaliśmy się do kina, na film “ Eternals ”, niestety większości nie przypadł on do gustu. Posłuchajmy co do powiedzenia ma Igor

-Moim zdaniem film był bardzo nudny i za długi, a fabuła mnie nie interesowała. Dodatkowo był on ciężki do zrozumienia.

Czy jednak zdarzały się osoby o odmiennym zdaniu.

-Pomimo drobnych niedoskonałości produkcja bardzo mi się podobała, jedyną moją uwagą jest to, że był trochę za długi.

O godzinie 23.40 wróciliśmy do hotelu- fotex. Zmęczeni od razu poszliśmy spać. Może nie wszyscy…..

Następnego dnia po pysznym śniadaniu, spakowaliśmy nasze bagaże i wyruszyliśmy do kolejnego celu wycieczki. Gdy dotarliśmy do ogrodu Botanicznego, który należy do Uniwersytetu Warszawskiego, warunki pogodowe nam nie sprzyjały i jedyne co udało nam się zwiedzić to szklarnie. Jedna z nauczycielek obecnych na wycieczce przedstawiła nam swoja opinię

-Byłam zafascynowana, uwielbiam kwiaty, najchętniej zabrałabym wszystkie rośliny do domu. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu zajęć i cieszę się, że zainteresowało to uczniów.

Zaczerpnęliśmy także trochę wiedzy historycznej w Zamku Królewskim, który znajduje się na starym mieście. Pani przewodnik przekazała nam wiele informacji i ciekawostek dotyczących życia codziennego w pałacu. Podziwialiśmy także wystawę obrazów Jana Matejki.

Ostatnim punktem wyjazdu było Muzeum Selfie. Po zrobieniu sobie zdjęć mieliśmy jeszcze trochę czasu wolnego, który spożytkowaliśmy na zjedzenie i przygotowanie się do drogi powrotnej. Kiedy byliśmy już gotowi, ruszyliśmy w drogę powrotną.  Dla każdego z pewnością to był niezapomniany wyjazd.

Dla każdego z pewnością to był niezapomniany wyjazd.

Podziel się tym postem