WYCIECZKA KLASY 3A DO TCZEWA

Ach, co to był za dzień! Dzień pełen wrażeń. Klasa 3a wybrała się pociągiem do Tczewa do kina „Helios” na seans filmowy „Istoty fantastyczne”. Nie brakowało emocji związanych z podróżą, jak i z filmem czy lodami na zakończenie wizyty w galerii. Serdeczne podziękowania wędrują do mam, które przez całą wycieczkę dzielnie opiekowały się naszymi uczniami. Pozdrawiamy!

WYCIECZKA KLASY 2B DO SKANSENU NA KASZUBACH

Dnia 8 maja 2024 roku klasa 2B wraz z opiekunami wyruszyła na wycieczkę do Skansenu na Kaszuby, położonego w malowniczym miejscu – Wdzydze Kiszewskie. W skansenie mieliśmy okazję zobaczyć domy z okresu XIX i XX wieku, co pozwoliło nam przenieść się w czasie i zobaczyć, jak mieszkała ludność wiejska tamtych czasów. Każdy z domów miał swoją unikalną historię i charakterystyczne elementy. Uczestniczyliśmy w lekcji w starodawnej szkole, gdzie poznaliśmy surowe kary stosowane w przeszłości, między innymi możliwość klęczenia na grochu, a także mieliśmy okazję zobaczyć, jak wyglądała szkoła i lekcja w tamtych czasach. Dodatkowo, spróbowaliśmy swoich sił w pisaniu piórem, co było dla nas fascynującym doświadczeniem. Po całym dniu pełnym nowych doświadczeń i wrażeń wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń i gotowi do dzielenia się naszymi przeżyciami z rodzinami i przyjaciółmi. Wycieczka do Skansenu na Kaszuby była nie tylko świetną okazją do nauki, ale także niezapomnianym przygodą, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

WYCIECZKA KLASY 5B DO TORUNIA

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, który oprowadził nas po Starym Mieście. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz oraz inne zabytki toruńskiej Starówki, odwiedzając również Dom Kopernika. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach pieczenia pierników. Nasze wysiłki zaowocowały wypiekami, które zabraliśmy do domu. Po obiedzie udaliśmy się do planetarium, gdzie podziwialiśmy niebo pełne gwiazd i uczestniczyliśmy w fascynującej prezentacji o kosmosie. Dzień zakończyliśmy spacerem bulwarem wiślanym w Grudziądzu, ciesząc się pięknem rzeki i ostatnimi chwilami spędzonymi razem. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu z bagażem nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień.

Podziel się tym postem