O Programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem Programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Cel Programu

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym.
Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Promocja zdrowia

25 października, 2023|Możliwość komentowania Promocja zdrowia została wyłączona

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA Klasa 2a z wychowawczynią Jolantą Głodnicką w dniach 16 -20 października prowadziła akcję - Tydzień promocji zdrowia. Na apelu grupy wiekowej 0-3 w piątek 20

Owocowo

8 października, 2023|Możliwość komentowania Owocowo została wyłączona

OWOCOWE SZASZŁYKI W ZERÓWCE Dnia 6.10.2023 roku dzieci z grupy zerowej wzięły udział w zajęciach kulinarnych z programu Laboratorium Przyszłości. Maluchy przygotowywały i degustowaly owocowe szaszłyki.

Dzień jesieni

22 września, 2023|Możliwość komentowania Dzień jesieni została wyłączona

SŁODKI DZIEŃ JESIENI W ÓSEMCE Mimo, że astronomiczna jesień zaczyna się 23 września, my już dziś świętowaliśmy jej przyjście. Jak na piękną, polską jesień przystało w "ósemce" dominowały żółte, pomarańczowe

Zakończenie roku szkolnego 2023

23 czerwca, 2023|Możliwość komentowania Zakończenie roku szkolnego 2023 została wyłączona

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO Z ogromną radością pragniemy ogłosić zakończenie roku szkolnego. Ten wyjątkowy czas, pełen wyzwań i osiągnięć, dobiegł końca, dając nam wszystkim powód do dumy i radości. Chcielibyśmy podzielić